Foto: se svolením Winfuture

Chromecast s Google TV (HD) bude možná dražší, než se očekávalo

Příští měsíc společnost Google představí své vlajkové lodě nové generace – Pixel 7 a Pixel 7 Pro, dočkáme se také hodinek Pixel Watch a zařízení pro chytrou domácnost Nest. Podle nedávných úniků se navíc zdá, že bychom se měli dočkat také nového zařízení Chromecast, které by údajně mělo nést název Chromecast s Google TV (HD).

Podle prozatím dostupných informací by chystaný Chromecast s Google TV (HD) by mohl být dodáván s Google TV založenou na systému Android 12 a vybaven SoC Amlogic S805X2 a 1,5 GB RAM. Co se softwaru týče, novinka by měla podporovat dekódování AV1 a virtuální A/B plynulé aktualizace s kompresí. Ačkoli společnost Google zatím oficiálně nesdělila žádné podrobnosti o Chromecastu s Google TV (HD), leaker SnoopyTech tvrdí, že zařízení bude v USA k dispozici za 40 dolarů.

Leaker Roland Quandt se navíc podělil o řadu renderů a marketingových obrázků. Již nyní proto víme, jak bude zařízení vypadat. Podle těchto obrázků tedy můžeme zjistit, že Chromecast s Google TV (HD) bude mít stejný design jako model 4K a bude se dodávat s identickým dálkovým ovladačem, kabelem USB a napájecí cihlou. Obrázky také potvrdily, že na zařízení poběží Google TV již z výroby.

Nový Chromecast s Google TV (HD) by se ale za uvedenou cenu 40 dolarů (něco přes jeden tisíc korun) nemusel prodávat snadno, a to vzhledem k téměř totožné ceně za starší model, který však nabízí podporu streamování v rozlišení 4K. V jeho prospěch by však mohla hrát podpora dekódování AV1 a virtuální A/B aktualizace s kompresí.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.