Chystané chytré hodinky Samsungu Gear S4 zřejmě mění jméno na Galaxy Watch

Chystané nové hodinky Samsungu Gear S4 se budou pravděpodobně  prodávat pod novým jménem Galaxy Watch. S novinkou přišel známý čínský tipér Ice Universe a jeho zjištění potvrzují i informace webu sammobile.com. Přejmenovat se má i řada chytrých hodinek Gear Fit, ponese prý název Galaxy Fit.

Zprávy výše uvedených zdrojů nejsou úplně překvapivé, protože o tom, že jihokorejský technologický obr hodlá hodinky Gear S4 přejmenovat, se v nedávné minulosti již spekulovalo. Tomu, že hodinky skutečně změnily název, asi nejsilněji nasvědčuje registrace názvu a log Galaxy Watch a Galaxy Fit v USA a registrace loga Galaxy Watch v Jižní Koreji. Není však jisté, jestli snímky dokumentace, které „leakly“ na některé weby, jsou pravé.

Podle tipéra bude novinka podporovat virtuálního asistenta Samsungu Bixbyho a nově poběží na operačním systému Wear OS. Web sammobile.com je však jiného názoru a domnívá se, že je jako minule bude pohánět Tizen OS, což by dávalo smysl, protože do Wear OS je integrován konkurenční chytrý asistent od Googlu. Hodinky by měly mít nový design, lepší výdrž baterie a možná i funkci měření krevního tlaku.

Hodinky by měly být představeny společně se smartphonem Samsung Galaxy Note 9 v rámci speciálního eventu s názvem Unpacked 9. srpna. Pokud se tak nestane, předpokládá se, že na scénu vstoupí na veletrhu IFA 2018, konajícím se na přelomu srpna a září.

 

Zdroj: xda-developers.com. sammobile.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.