Zdroj: redakce

Chystané telefony A52 a A72 údajně přinesou displeje s vyšší obnovovací frekvencí

Společnost Samsung se chystá v letošní sezóně navázat na své oblíbené telefony řady A a jejich vydání je pravděpodobně blízko. Dočkat bychom se tak měli modelů Galaxy A52 a výkonnějšího A72. Obě tyto řady v minulosti prosluly především tím, že dokázaly přenést pokročilé funkce vyšší třídy do cenově dostupnější třídy střední. V minulosti to byla například čtečka otisků prstů ukrytá pod displejem.

Nejnovější úniky naznačují, že i v letošním roce bychom se u těchto telefonů měli dočkat funkcí, které jsou v rámci jejich třídy nadstandardní. Tentokrát by se mělo jednat o displeje s vyšší obnovovací frekvencí, díky kterým je vykreslování na obrazovce telefonu mnohem plynulejší a příjemnější pro oči. U svých vlajkových lodí používá Samsung displeje se 120 Hz, je také možné, že pro střední třídu přinese 90Hz displeje.

Objevily se i spekulace o dalších technických parametrech. Oba telefony by se měly prodávat jak v LTE, tak v 5G verzích (podle nich by se údajně mohly lišit i displeje (90 Hz /120 Hz). Svůj výkon budou novinky stavět na čipu Snapdragon 750G a nabídnou 6,5palcovou OLED obrazovku, 4 500 mAh baterii s rychlým 25W nabíjením.

Loňský model Galaxy A51 byl v první polovině roku 2020 jedním z nejprodávanějších telefonů na světě a společnost Samsung by na to ráda navázala a zdá se, že výše popsaná vylepšení by mohla být dobrou cestu k dalšímu úspěchu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.