Foto použito se souhlasem tvůrců aplikace Brickit

Chytrá aplikace navrhne ideální modely z Lega na základě skenu hromady kostek

Stavebnice Lego oslaví v příštím roce již 90 let od svého vzniku. Její fenomenální úspěch, který ji povýšil na jednu z nejpopulárnějších hračkářských značek dvacátého i jednadvacátého století, stojí mimo jiné na schopnosti využívat aktuální technologické trendy. V posledních letech ukázalo Lego, jak dokáže využít rozšířenou realitu (Hidden Side) nebo NFC čipy (Mario).

Pokročilé technologie však nevyužívá pouze společnost Lego, ale také fanoušci jejích produktů. Příkladem mohou být tvůrci mobilní aplikace Brickit. Ta využívá umělou inteligenci k tomu, aby poradila, jaké projekty lze z kostiček, které jsou aktuálně k dispozici, vytvořit. To vše na základě schopností umělé inteligence, která celému procesu dodává rychlost.

Aplikace pomocí fotoaparátu jednoduše naskenuje hromadu kostiček lega a následně analyzuje to, co vlastně vidí. Na základě umělé inteligence dokáže rozpoznat jednotlivé kostičky, které má uživatel k dispozici, a následně mu navrhne modely, které by s nimi mohl realizovat. A to včetně návodu na jejich složení. Další užitečnou funkcí je hledání konkrétních dílků – aplikace dokáže na fotografii zvýraznit místo, kde se daný prvek nachází, a ušetří tak složité hledání.

Aplikace v tuto chvíli nepracuje se složitými modely, je zaměřena spíše na miniatury složené z několika kostek. Přesto jsou její schopnosti obdivuhodné a má potenciál se stále zlepšovat. Její modely jsou zároveň hravé a mohou podněcovat stavitele k jejich vlastním projektům.

Aplikace je v současnosti k dispozici na App Store společnosti Apple. Během podzimu letošního roku by se potom měla objevit i na platformě Android.

Zdroj: brickit.app