Chytrá erotická pomůcka vyloučená ze soutěže na veletrhu CES získala dodatečně ocenění

Průběh letošního ročníku veletrhu Consumer Electronics Show (CES) poznamenal jeden drobný incident. Tamní soutěž v kategorii robotika totiž dle rozhodnutí nezávislé poroty vyhrála chytrá erotická pomůcka, avšak organizátoři tuto cenu odmítli z obav z možné kontroverze předat a Ósé Robotic Massager ze soutěže vyloučili.

Tento krok se setkal s okamžitou reakcí veřejnosti. Organizátoři byli obviňováni z přílišného konzervatizmu a ze snahy vytěsnit poměrně rozsáhlý a sofistikovaný průmysl zabývající se výrobou erotických pomůcek. Jde přitom o etablované odvětví podporované řadou medicínských studií.

Společnost Lora DiCarlo, která za oceněným výrobkem stojí, se nyní dočkala alespoň částečné satisfakce. Organizátoři soutěže ji totiž oslovili a dodatečně předali cenu s omluvou, že jejich postup byl chybný. Celá situace vedla k rozsáhlé vnitřní diskuzi užšího organizačního týmu o politice veletrhu ve vztahu k erotickým pomůckám.

Kromě předání samotné ceny jsme se více informací o pohledu na průmysl vyrábějící pokročilé erotické pomůcky nedozvěděli. Není tedy jasné, jestli se na příštím ročníku budou společnosti zabývající se tímto odvětvím prezentovat. Organizátoři výstavy slibují, že svůj přístup upřesní s dostatečným předstihem před začátkem příštího ročníku veletrhu CES. Vnitřní informace z okruhu organizátorů hovoří například o tom, že by erotické pomůcky mohly být zařazeny do kategorie Zdraví a Wellness.

Lora Haddocková, generální ředitelka Lora DiCarlo za dodatečné ocenění poděkovala a vyjádřila radost nad tím, že jí vedená společnost mohla pomoci k rozpoutání dialogu o pozici erotických pomůcek v dnešním světě techniky.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.