Chytrá kamera do ledničky FridgeCam

Chtěli jste, aby byla vaše lednička chytřejší a sledovala, jestli se jídlo v ní nekazí? Pokud ano, možná oceníte služby inteligentní kamery FridgeCam, která je navržena pro takovou práci.

FridgeCam je bezdrátová kamera, která se vejde do každé lednice a umožní vidět uživateli její „obsah“ odkudkoli díky příslušné aplikaci. Kamera mu pomůže sledovat datum spotřeby výrobků nebo upozorní, kdy začínají docházet základní potraviny. Dokonce dokáže navrhovat recepty podle toho, co se momentálně v lednici nachází.

Chytrá „ledničková“ kamera má jít do prodeje v září nejprve ve Velké Británii a mohla by zvrátit tamní nepříznivý trend – plýtvání jídla. Britské domácnosti se totiž podle webu endgadget.com každoročně zbaví 7 milionů tun jídla a pití, přičemž polovina z toho množství je stále poživatelná. Nejvíce se na tom z běžných potravin podílejí balené saláty, kterých Britové vyhodí ročně 40 %, resp. 37 tun. Od chytré kamery si její výrobce Smarter slibuje, že sníží plýtvání jídlem až o polovinu.

Společnost zjistila, že průměrně lidé otevírají a zavírají lednici dvacetkrát za den. Údaje, které kamera shromáždí při sledování jednotlivých položek jídla, jdou přímo do její sdílené spotřebitelské databáze.

Existují i ledničky, které mají zabudované kamery, ale jsou zatím drahé. Např. chytrá lednička Family Hub od Samsungu vyjde na 4 500 liber (cca 5 760 dolarů). FridgeCam stojí pouze 99 liber (130 dolarů) a je možné ji nainstalovat do každé ledničky.

Největším úspěchem firmy zakladatele Christiana Lanea je třetí generace chytrých konvic iKettle. Na Amazonu byla vyprodána hned první den. Konvice se ovládá přes smartphone a je možné ji nastavit tak, aby ohřála vodu při příchodu domů, nebo když se ráno její majitel probudí.

 

Zdroj: theguardian.com, digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.