Foto: se svolením Flappie

Chytrá kočičí dvířka umí kočce zabránit, aby domů nosila mrtvé myši

Na veletrhu CES se objevují podivné technologie týkající se domácích mazlíčků pravidelně a ani letošní rok není výjimkou. Švýcarský start-up Flappie představil kočičí dvířka poháněná umělou inteligencí, která se automaticky zamknou, pokud se vaše kočička pokusí přes práh přenést kořist, kterou ulovila zvenčí.

Na vnější straně dvířek se nachází pohybový senzor a kamera s nočním viděním. Společnost Flappie uvádí, že v průběhu let shromáždila obrovský soubor dat nejen o jednotlivých druzích koček, ale i jejich kořistech. Společnost uvedla, že její detekční systém poháněný umělou inteligencí je proto přesný ve více než 90 procentech případů, což znamená, že kočka v některých případech může myš (nebo jinou kořist) přeci jen pronést dovnitř. Pokud kočka kořist upustí, dvířka se okamžitě odemknou. Na vnitřní straně dvířek se nachází několik manuálních spínačů, takže je majitel může kdykoli zamknout a odemknout a také vypnout systém detekce kořisti.

Společnost Flappie do svých kočičích dvířek integrovala také detektor čipů. Pokud je tedy váš domácí mazlíček očipován, můžete zařídit, aby se kočičí dvířka otevírala pouze pro konkrétního mazlíčka. A samozřejmě je k dispozici aplikace, takže můžete dvířka ovládat z telefonu.

Prozatím plánuje společnost Flappie uvést svá dvířka pro domácí mazlíčky na trh ve Švýcarsku, Curychu a Německu ještě letos na jaře, později plánuje další země.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.