Chytrá motocyklová přilba Jarvish nabídne podporu asistentů Siri, Alexa a AR displej

Helma je klíčový bezpečnostní prvek při jízdě na motocyklu, kromě toho však může zastávat i další funkce, jak ukazuje crowdfundingová kampaň společnosti Jarvish, která probíhá na Kickstarteru a jejíž cílem je ověřit zájem zákazníků o chytrou helmu, respektive helmy.

V rámci své kampaně nabízí společnost Jarvish dva produkty označené Jarvish X a Jarvish X-AR. První jmenovaný je základním modelem řady. Jedná se o kvalitní motocyklovou přilbu tmavé barvy, která v sobě má integrované reproduktory a mikrofony a a podporuje hlasové asistenty Alexu a Siri. Díky tomu je možné jejím prostřednictvím hlasově ovládat hudbu nebo získávat informace o místech a městech, kterými zrovna motorkář projíždí. Navíc má helma integrovanou kameru s 2K rozlišením, která umožňuje zaznamenat jízdu, případně dokáže nahrávat krátké smyčky, které lze uložit jako důkaz v případě nějakého problému.

Vyšší model Jarvish X-AR posouvá možnosti helmy ještě mnohem dále. Má ty samé možnosti jako nižší model a k tomu je vybaven AR rozhraním, které může připomínat Google Glass nebo interface počítačové hry. Zobrazují se v něm informace jako je aktuální rychlost, vzdálenost do cíle, navigační povely, příchozí hovory nebo zprávy a díky druhé kameře na zadní straně přilby umožňuje nahlédnout do virtuálního zpětného zrcátka. Nápad je to skvělý, otázkou je, jak se vývojáři vyrovnají s technologií AR displejů, která může být poněkud problematická a nemusí pracovat vždy správně, což by v tomto případě mohlo být fatální.

Díky rozdílné výbavě se velmi liší ceny obou přileb. Model Jarvish X se prodává za 799 dolarů, Jarvish X-AR stojí 2599 dolarů. První kusy modelu X jsou v současnosti prodávané na Tchaj-wanu, dražší model by se měl objevit v druhé polovině roku 2019.

Zdroj: Engadget.com, kickstarter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.