Foto: Ray Ban

Chytré brýle Ray-Ban Meta dostanou funkci vizuálního vyhledávání za pomoci umělé inteligence

Chytré brýle Ray-Ban Meta dostanou několik vylepšení. Společnost přidá do palubního asistenta schopnost získávat informace v reálném čase a začne testovat nové “multimodální” funkce, které asistentovi umožní odpovídat na otázky týkající se prostředí, v kterém se uživatel nachází.

Dosud měla Meta AI přístup k informacím jen do roku 2022, takže nemohla odpovídat na otázky týkající se aktuálních událostí. To se však nyní mění, jak uvedl technický ředitel společnosti Meta Andrew Bosworth, podle kterého budou nyní všechny chytré brýle Meta ve Spojených státech schopny získávat aktuální informace v reálném čase.

Meta také začíná testovat jednu ze zajímavějších schopností svého asistenta, kterou nazývá “multimodální umělá inteligence”. Funkce, která byla poprvé představena během konference Connect, umožňuje Meta AI odpovídat na kontextové otázky o vašem okolí. Bohužel bude pravděpodobně ještě nějakou dobu trvat, než bude mít většina lidí s chytrými brýlemi přístup k novým multimodálním funkcím. Bosworth uvedl, že beta verze bude v USA zpočátku dostupná pouze “malému počtu lidí”, přičemž rozšířený přístup zřejmě přijde až v roce 2024.

Mark Zuckerberg sdíleli několik videí, která ilustrují nové multimodální funkce. Zuckerberg například požádá umělou inteligenci, aby se podívala na košili, kterou drží v ruce, a poté požádá o návrhy kalhot, které by k ní mohly pasovat. Sdílel také snímky obrazovky, na kterých Meta AI identifikuje obrázek kusu ovoce nebo překládá text memu.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.