Foto: se svolením Meta

Chytré brýle Ray-Ban Meta umí nyní nahrát fotografie přímo do Instagram Stories

Společnost Meta aktualizovala své chytré brýle Ray-Ban Meta, aby jim poskytla více bezkontaktních možností, a to počínaje novou funkcí, která umožňuje sdílet obrázky do Instagram Stories, aniž by bylo nutné vytáhnout telefon. Pokud jste již pořídili fotografii, kterou byste rádi nahráli na Instagram, stačí brýlím pouze říci „Hej Meta, sdílej mou poslední fotku na Instagram“. Pokud ale chcete být spontánnější a pořídit nový snímek, který obratem nahrajete do Stories, stačí říct ,,Hej Meta, postuj fotku na Instagram”. Funkce se hodí pro ty, kteří rádi sdílí své fotografie v reálném čase a bez jakýchkoliv úprav.

Kromě toho je nyní možné nechat brýle rychle přehrát skladby v aplikaci Amazon Music. Stačí říct „Hej Meta, spusť Amazon Music“ a začít poslouchat prostřednictvím audio systému otevřených uší u chytrých brýlí. Zvuk pak je možné ovládat rovněž pomocí hlasových příkazů či dotykovými ovládacími prvky zařízení.

Po měsících testování zavedla minulý měsíc Meta multimodální umělou inteligenci pro chytré brýle Ray-Ban. Díky tomu mohou nyní brýle fungovat jako osobní zařízení s umělou inteligencí, aniž by bylo potřeba mít u sebe chytrý telefon, tedy podobně jako Rabbit R1 a Humane AI Pin. Po této aktualizaci můžete nyní požádat chytré brýle, aby popsaly objekty v okolí, identifikovaly orientační body a přečetly nápisy v různých jazycích, což by mohlo být užitečné zejména pro časté cestovatele. Meta také zařízení poskytla možnost uskutečňovat videohovory prostřednictvím aplikací WhatsApp a Messenger.

Zdroj: engadget.com