Chytré hodinky Apple Watch budou možná podporovat ciferníky třetích stran

Chytré hodinky Apple Watch budou možná někdy v budoucnosti podporovat ciferníky vytvořené vývojáři třetích stran. Naznačuje to část kódu objeveného v operačním systému watchOS 4.3.1 webem 9to5mac.com.

Právě po takové funkci volají uživatelé hodinek již od vydání první generace roce 2015, ale Apple byl v tomto směru dosud neoblomný (výjimkami jsou ciferníky od společností Pixar a Disney s postavami z jejich filmů). To se však v budoucnosti podle webu může změnit. V kódu totiž našel řádek, který se zmiňuje o „konfiguraci ciferníků od třetích stran“. Je to  sice jen odkaz na placeholder, ale znamená to, že Apple minimálně uvažuje o tom, někdy v budoucnu tuto funkci zpřístupnit.

V tuto chvíli však není jasné, kdy nebo jestli k tomu vůbec dojde. Byl by to každopádně krok správným směrem, už jen z toho důvodu, že konkurenční „androidí“ Wear OS (dříve Android Wear) i např. Fitbit OS v tomto ohledu žádná omezení nemají. Není vyloučeno, že více se dozvíme na červnové konferenci Applu WWDC (Worldwide Developers Conference).

Loni na konferenci technologický gigant představil současnou verzi operačního systému hodinek watchOS a v rámci letošního ročníku se očekává, že na scénu uvede novou verzi watchOS 5.

 

Zdroj: 9to5mac.com, techradar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.