Zdroj: goodfreephotos.com

Chytré hodinky Apple Watch by měly získat vylepšenou funkci, mohla by varovat před blížícím se infarktem

Na poli chytrých hodinek neustále dochází k vylepšování funkcí a Apple Watch tuto skutečnost řadu od řady dobře demonstrují. Podle nejnovějších informací od tipařů a webu 9to5Mac by společnost Apple měla do svých hodinek implantovat vylepšenou funkci měření kyslíku v krvi.

Oproti dosavadním „oxymetrům“, by mělo jít o daleko přesnější měření, které bude navíc doplněné funkcí upozornění, jež by měla uživateli poslat oznámení v případě, že se hodnoty okysličení krve vychýlí z normálu (půjde tedy o podobnou funkci jakou je měření srdeční frekvence, která umí upozornit na případnou fibrilaci síní). Vylepšená funkce přitom slibuje skvělé výsledky, jelikož by potenciálně mohla uživatele varovat mimo jiné i před blížícím se infarktem, při němž množství kyslíku v krvi prudce poklesne.

Podle dostupných informací Apple kromě uvedené funkce pracuje také na vylepšení funkce EKG. Dosud totiž Apple Watch měřily tep pouze do určité frekvence (při jeho překročení hodinky nejsou schopny garantovat přesnost uvedených údajů). V dohledné době by však mělo být možné měřit přesně všechny tepové frekvence, a to zhruba i v rozmezí 100 až 120 tepů za minutu.

Dosud není jasné, kdy a kde se nové funkce vyskytnou. Prozatím neexistuje žádné oficiální vyjádření, můžeme však usuzovat, že Apple chystané funkce představí nejspíš v rámci nového modelu Apple Watch Series 6. Méně pravděpodobné (pro funkci měření okysličení v krvi) je softwarová aktualizace. Naopak vylepšené EKG s největší pravděpodobností bude právě „jen“ softwarová aktualizace, kterou bude možné rozchodit i na starších modelech Series 4 a 5.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.