Zdroj: pixabay.com

Chytré hodinky s operačním systémem Wear OS získají funkci upozornění na čas mytí rukou

Jednou z nejúčinnějších obran proti nákaze Covid-19 je zvýšený důraz na osobní hygienu a časté mytí rukou. Tato činnost patří k základnímu vychování každého z nás, avšak v současné situaci je důležitá zvýšená frekvence této činnosti.

Na tuto potřebu zareagovala společnost Google a pro hodinky s operačním systémem Wear OS vyvinula novou funkci, která pravidelné mytí rukou uživatelům připomíná. Systém je v zásadě podobný tomu, když hodinky upozorňují na dlouhé sezení a nutnost pohybu.

Na novou funkci chytrých hodinek upozornil server Android Police s tím, že by měla být součástí aktualizace na verzi 5.4.0 pro aplikaci Google Clock. Každé tři hodiny upozorní hodinky svého nositele, že je čas si umýt ruce. Po přijetí výzvy se objeví odpočítávání na 40 vteřin, což je čas, v rámi něhož by se uživatel měl mytí rukou věnovat. Tuto funkci je samozřejmě možné zakázat.

Z mytí rukou se stal během současné pandemie na internetu fenomén. Vznikla celá řada instruktážních videí, jak si správně mýt ruce. Délka ideálního mytí rukou by měla být přibližně stejně dlouhá, jako zazpívání Happy Birthday dvakrát po sobě. Na internetu tak vznikly stránky, které upozorňují na to, které celebrity mají ten den narozeniny, aby si tak mohli uživatelé svůj rituál trochu ozvláštnit.

Mobilní zařízení se aktivně zapojují do boje proti pandemii například tím, že umožňují zapnout aktivní stopování, které může pomoci odhalit případné setkání s nakaženým koronavirem. Tuto službu nabízely například mapy.cz a nově ji zavedly i společnosti Google a Apple coby tvůrci operačních systémů pro mobilní telefony.

Zdroj: androidpolice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.