Foto: se svolením Zozofit

Chytrý oblek Zozosuit dokáže změřit vaši postavu a navrhnout fitness cíle

Technologie měření těla mají v módním průmyslu velký potenciál. Jedním z hlavních cílů řady společností je vyrábět oblečení šité přesně na míru danému zákazníkovi. Tento přístup by měl navíc pomoci snížit množství odpadu vznikajícího nadprodukcí oblečení, které nikdo nechce kupovat.

S podobným projektem přišla společnost Zozofit, výrobce chytrého obleku Zozosuit. Uživatelé si zakoupili oblek, naskenovali své tělo a poté si mohli objednat oblečení, které lépe vyhovovalo jejich typu postavy. V praxi se však tento projekt příliš neosvědčil. Zájem zákazníků nebyl tak velký, jak se očekávalo, a navíc nakonec některým z nich oblek neseděl. Společnost Zozofit se proto nyní zaměřila více na oblast fitness. Vzhledem k tomu, že už vlastní oblak pro měření těla, rozhodla se jej využít trochu jiným způsobem, než dříve zamýšlela. Řada odborníků na zdraví a fitness totiž doporučuje, aby si lidé, kteří chtějí zlepšit kondici, měřili své tělo místo toho, aby si stoupali na váhu. Oblek Zozosuit se k tomu přímo nabízí.

Zozosuit je vyrobený z polyesteru a spandexu a vypadá velmi podobně jako motion capture oblek, který se běžně používá při výrobě vizuálních efektů. K samotnému měření se využívá fotoaparát chytrého telefonu, který umístíte do vzdálenosti asi šesti metrů. Po aktivaci bude zájemce pomocí hlasových pokynů proveden měřením (je potřeba držet ruce mírně od těla a postupně se otáčet). Na závěr měření získáte bezhlavý 3D síťový model svého těla s přesnými mírami (paží, hrudníku, pasu a boků, horní části stehen a lýtek).

Na základě získaných dat jste vyzváni, abyste si stanovili své fitness cíle, kterých chcete dosáhnout. Zajímavé je, že tyto cíle jsou omezené na snáze dosažitelné, pravděpodobně proto, abyste nebyli zklamaní. Aplikace také vypočítá přibližné procento tělesného tuku.

Pravdou je, že jde o zajímavý způsob, jak oblek využít, nicméně získané údaje nemusí být zcela přesné. Pokud se však tato technologie osvědčí, po dalších vylepšeních by mohlo jít o možnou alternativu fitness pomůcek.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.