Foto: se svolením Baidu

Čína rozšiřuje autonomní taxíky Apollo Go společnosti Baidu na všechna velká města

Autonomní taxíky Apollo Go společnosti Baidu by měly být nyní k vidění v největších čínských městech. Gizmodo a deník China Daily uvedly, že tato technologická firma zavedla službu Apollo Go nově ve čtvrti Nanshan města Šen-čen. Přičemž již dříve fungovala v šesti městech, mezi něž patří Peking, Kanton nebo Šanghaj. Provoz těchto taxíků je tak zajištěn v jedné z nejhustěji osídlených oblastí jižní Číny (celkový počet obyvatel Šen-čenu přesahuje 13 milionů) a nabízí tyto autonomní služby v oblasti, kde sídlí technologičtí giganti, jakými jsou Huawei a Tencent.

Služeb tohoto autonomního taxíku mohou obyvatelé využít snadno. Odvoz si zavolají prostřednictvím aplikace Apollo Go společnosti Baidu, a to z celkem 50 míst mezi 9:00 a 17:00 hodinou. Prozatím jde o místa, která se nacházejí v okolí nejfrekventovanější trasy v Šen-čenu, nicméně do konce letošního roku plánuje Baidu rozšířit pokrytí na více než 300 stanic. Plány společnosti jsou ale velké – do roku 2025 by chtěla své autonomní taxíky rozšířit do 65 měst (cíl 100 měst je pak stanoven na rok 2030).

Každopádně společnost Baidu není na trhu sama. Nicméně konkurenti (například AutoX) jsou zpravidla o mnoho menší. Baidu je tak jedním z vůbec největších projektů autonomních taxíků na světě. Otázkou ale je, jak dlouho se mu podaří svůj náskok udržet. I v jiných částech světa totiž fungují podobné projekty – jmenujme například službu One společnosti Waymo (která je dostupná v některých částech metropolitní oblasti Phoenixu) či Cruise společnosti GM (která teprve nedávno vznikla v San Franciscu).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.