Čína zakázala web s populárním rage komiksem, zesměšňoval komunistického hrdinu

Čína zakázala web Baozou s nejpopulárnějším rage komiksem v zemi, protože si dělal legraci z komunistického hrdiny. Nový zákon o ochraně hrdinů a mučedníků, schválený začátkem května, zakazuje na jejich účet žertovat.

Stránka, která měla na čínské sociální síti Weibo přes 10 mil. příznivců a více než 245 tisíc předplatitelů na YouTube, byla dokonce tak populární, že její rage komiks 7723 se stal námětem pro animovaný film Next Gen, který produkuje streamovací gigant Netflix.

Web se dostal do hledáčku cenzorů kvůli videu z roku 2014, které někdo nedávno umístil na agregátor zpráv Jinri Toutiao. Na videu kdosi s maskou s rozzuřeným obličejem zesměšňuje mladého komunistického vojáka Donga Cunruie, který se během čínské občanské války v roce 1948 vyhodil do povětří, aby zničil bunkr nacionalistů z Kuomintangu.

Internetový regulační orgán Cyberspace Administration of China ve svém prohlášení uvedl, že ve čtvrtek svolal vedoucí představitele několika internetových platforem a požádal je, aby platformy nové nařízení striktně dodržovaly. V reakci na to Weibo odstranilo 16 účtů včetně účtu Baozou. Mezi „hříšníky“ byl i zmíněný zpravodajský agregátor Jinri Toutiao nebo oblíbená videoslužba Youku, obdoba amerických streamovacích platforem YouTube, Netflix či Hulu.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.