Čínská společnost Didi přerušuje po vraždě cestující své služby

Společnost Didi, alternativní taxislužba jejíž umožňující spojení soukromých řidičů a pasažérů, dočasně pozastavila své služby po smrti jedné z cestujících. Incident se odehrál v pátek a podle dosavadního vyšetřování byl pachatelem řidič vozu, který svou klientku měl před vraždou znásilnit.

Je to v pořadí letos již druhá smrt pasažéra této společnosti. K první z nich došlo v květnu, kdy řidič, který jel pod licencí svého otce, zavraždil muže, kterého vezl. K obou incidentům došlo v různých částech Číny a přepravní společnost Didi se rozhodla své služby pozastavit, aby se pokusila vytvořit mechanismus, který by umožnil vyšší kontrolu nad psychickým stavem svých řidičů.

Didi se již delší dobu potýká se špatnou pověstí, mnoho klientek si například stěžovalo, že se setkaly s nevybíravými komentáři ze strany řidičů. Společnost proto do aplikace přidala nouzové tlačítko, které mělo v nočních hodinách umožnit přivolání rychlé pomoci a do svých aplikací určených řidičům přidala rozpoznávání obličeje, aby minimalizovala nebezpeční zneužití účtů. Jak však ukazuje páteční tragédie, tato opatření selhala.

Podle dosavadního vyšetřování se zdá, že údajný vrah, identifikovaný jako Zhong, neměl čistý trestní rejstřík a některé z cestujících žen s ním měly již dříve problémy. Vyšetřování však ukazuje, že si změnil poznávací značku svého vozu a založil si nový profil, aby se vyhnul negativním recenzím.

Krátce po páteční tragédii byl propuštěn generální ředitel společnosti Didi i viceprezident pro zákaznické služby. Didi také rozvázalo smlouvu se společností Hitch, která v podnikala v rámci služeb Didi a umožňovala spolujízdy, jak se zdá právě díky ní si mohl pachatel založit nový profil.

Zdroj: techcrunch.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.