Foto: Reuters

Čínské Baidu představuje ERNIE chatbota, konkurenta ChatGPT

Čínský vyhledávač Baidu představil nejnovější verzi chatbota ERNIE (Enhanced Representation through Knowledge Integration), kterého společnost vyvíjela v uplynulých deseti letech a který byl poprvé spuštěn již v roce 2019. Generální ředitel společnosti Baidu Robin Li uvedl na tiskové konferenci, že nová verze ERNIE chatbota má schopnosti blízké GPT-4, nejnovější iteraci velkého jazykového modelu OpenAI, která byla vydána teprve před několika dny.

ERNIE má prý ve svém znalostním grafu 550 miliard faktických informací, které se však týkají především čínského prostředí. Takže zatímco ERNIE bude schopný vyjmenovat čínská přísloví, u některých témat, která se netýkají Číny, už nemusí mít odpověď. ERNIE Bot také dokáže s uživatelem komunikovat pomocí zvukových odpovědí v různých čínských dialektech a z čínského textu dokáže generovat obrázky a videa.

Během předváděcí akce ERNIE shrnul čínský sci-fi román a nabídl i návrhy, jak pokračovat v psaní knihy, pokud by ji autor chtěl rozšířit. Dokázal také správně pojmenovat herce ve filmové adaptaci této knihy, porovnat jejich výšku a rozpoznal, kdo z nich je vyšší. Mimo to dokázal navrhnout názvy pro společnost poskytující high-tech služby malým a středním podnikům, napsat pro ni reklamní slogany, a dokonce vygenerovat newsletter se zadaným počtem slov.

Li uvedl, že 650 společností se již přihlásilo k využívání technologie ERNIE, ale zároveň přiznal, že chatbot není připraven na veřejný debut. Společnost Baidu jej pouze předčasně představila kvůli poptávce na trhu, kterou vyvolal raketový nárůst popularity ChatGPT. Čínský technologický gigant prozatím poskytne přístup pouze těm uživatelům, kteří již obdrželi pozvánky, ačkoli o možnost zabudovat chatbota do svých produktů mohou prostřednictvím cloudové platformy Baidu požádat i další společnosti.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.