Čínské školy sledují své studenty a pomocí inteligentních uniforem

Čína v tomto roce udělala obrovský krok dopředu v masovém zapojení inteligentních technologií. Bohužel však ne vždy je to pro dobro všech  jejích obyvatel. Asi největší kontroverzi budí využívají rozpoznávání obličeje, které je využíváno nejen k odhalování zlodějů, ale i politicky nepohodlných osob, monitorování příslušníků menšin nebo dehonestaci dlužníků případně kdo špatně přechází přes přechod.

Nyní místní úřady postoupily o další krok dál a začaly sledovacími čipy vybavovat uniformy, které musí povinně nosit tamní studenti a školáci. Každá uniforma má dokonce dva čipy na ramenou, které komunikují s bezpečnostním systémem jednotlivých škol. Díky tomu má jejich vedení přesný přehled kdy a kde vstoupil daný student do areálu školy, případně ji opustil. Systém je navíc kombinován s rozpoznáváním obličeje, což zajišťuje, že uniformu na sobě bude mít právě ten žák, jemuž patří.

Uniformy je možné prát a jejich tvůrci garantují až pět set pracích cyklů, jež by měly uniformy vydržet. Kromě příchodů dokáží senzory uniforem hlídat, jestli žák neusnul a budou obsahovat elektronickou peněženku, kterou bude možné platit ve školní kantýně.

Uniformy se používají v 10 školách v provincii Guizhou. Podle informací serveru The Global Times se určitá varianta těchto uniforem objevila v některých školách už v roce 2016. Jejich systémy se od té doby stále zdokonalují.

Zdá se, že technické vybavení uniforem neumožňuje školám sledovat své žáky i mimo své areály, ani přesnou polohu v nich. O tom, jestli se projekt v nejbližší době rozšíří i do dalších provincií zatím nejsou dostupné informace.

Zdroj: globaltimes.cn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.