Čínské úřady začaly po dlouhém zpoždění schvalovat mobilní hry vydavatelů Tencent, NetEase a Perfect World

Čínský úřad State Administration of Press and Publication začal po dlouhém zpoždění vydávat licence pro mobilní hry velkých vydavatelů Tencent, NetEase a Perfect World. Jsou  součástí třetí várky licencí, jejichž vydávání bylo obnoveno 19. prosince minulého roku.

Jak známo, v Číně bylo v březnu minulého roku vydávání herních licencí dočasně zastaveno – hlavním důvodem bylo vytvoření nového (výše zmíněného) regulátora, na jehož vznik dohlíželo přímo Propagační oddělení Ústředního výboru komunistické strany Číny, a s tím spojená reforma procesu vydávání licencí. Mezitím úřady schválily nová opatření zaměřená na rostoucí závislost na hrách zejména u dětí (např. omezení herního času, osvěta zaměřená na zdravotní rizika plynoucí ze závislosti apod.).

Úřad se momentálně dál propracovává resty z minulého roku, přičemž hry posuzuje v chronologickém pořadí (tedy podle času, kdy mu žádosti o udělení licence přišly na stůl) a udělování licencí bude opět oznamovat ve várkách. Od zmíněného 19. prosince do 13. ledna jich vydal celkem 353.

Tencentu byly schváleny dvě hry – Folding Fan a Wood Joints. Jedná se o vzdělávací tituly a herní obr jimi chce proniknout do segmentu edukačních her, které se zaměřují na propagaci tradiční čínské kultury. Perfect World obdržel licenci pro hru Perfect World Mobile, pokračování populárního PC MMORPG z roku 2005, a vydavateli NetEase bylo „odklepnuto“ MMORPG s prvky PvP s názvem Spring and Autumn Period Wars.

 

Zdroj: venturebeat.com