Foto: se svolením Nio

Čínský výrobce elektromobilů Nio oznámil, že při pádu vozidla ze třetího patra sídla společnosti zahynuli dva lidé

Čínský výrobce elektromobilů Nio oznámil, že při pádu jednoho z vozidel ze třetího patra jeho sídla v Šanghaji zahynuli dva lidé. Při nehodě zemřel jeden zaměstnanec a osoba z partnerské společnosti.

K incidentu došlo ve středu kolem 17:20 místního času, uvedla společnost. Lidé, kteří zemřeli, se nacházeli uvnitř vozidla, které spadlo z budovy. Společnost Nio dále oznámila, že ve spolupráci s vládními úředníky okamžitě zahájila vyšetřování incidentu.

Prostor ve třetím patře, odkud auto spadlo, byl různě popisován jako showroom, zkušebna nebo parkoviště.

„Naše společnost spolupracovala s oddělením veřejné bezpečnosti na zahájení vyšetřování a analýzy příčiny nehody. Na základě analýzy situace na místě můžeme předběžně potvrdit, že se jednalo o nehodu (nezpůsobenou vozidlem),” uvedla společnost v prohlášení a vyjádřila zármutek nad obětmi incidentu. „Byl vytvořen tým na pomoc [pozůstalým] rodinám,” dodala společnost.

Původní prohlášení společnosti Nio na Weibo přilákalo během půl hodiny více než 1 000 komentářů, poté však bylo staženo. Poslední věta prohlášení, která zněla: „nesouvisí se samotným vozidlem,” vyvolala mnoho rozlícených reakcí uživatelů sociálních sítí. Jeden z komentářů zněl: „ukazuje to chladnokrevnost kapitalismu.”

Automobilka mezitím zveřejnila upravenou verzi prohlášení, která stále označuje nehodu jako nehodu, ale nyní má v závorce „nezpůsobenou vozidlem,” zřejmě aby tuto část věty nezdůraznila. Všechny komentáře k novému příspěvku jsou nyní „RIP.”

Společnost Nio stojí v čele čínské snahy o ovládnutí odvětví elektromobilů. Hodně vsadila na vyměnitelné baterie ve svých vozech, aby překonala obavy zákazníků z častého nabíjení.

Společnost je konkurentem amerického výrobce elektromobilů Tesla multimiliardáře Elona Muska, který má v Šanghaji velký výrobní závod.

Zdroj: bbc.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.