Čínští kyberšpióni se prý již delší dobu infiltrují do mobilních sítí celého světa

Čínskou vládou podporovaní hackeři se již delší dobu infiltrují do mobilních sítí po celém světě, aby se zmocnili výpisů hovorů nebo údajů o poloze důležitých osob z politiky, vlády nebo armády. Uvedla to bostonská bezpečnostní společnost Cybereason.

Podle ní napadli již téměř tucet globálních telekomunikačních společností a exfiltrací dat se jim prý podařilo ukrást stovky gigabytů záznamů o hovorech. Kromě toho se prý soustředí na kradení metadat, což by jim umožnilo zjistit zdroj, cíl i délku trvání něčího hovoru (neumožnilo by jim to však hovory odposlouchávat).

Společnost se domnívá, že útoky probíhají již od roku 2017 a že je do nich velmi pravděpodobně zapletena čínská vláda. Hackeři prý používají nástroje a techniky, které se shodují s taktikou používanou třemi čínskými hackerskými skupinami, včetně té známé pod názvem APT10. USA loni obvinily dva její údajné členy z odcizení dat z několika amerických vládních úřadů, včetně agentury NASA nebo ministerstva energetiky.

Bližší podrobnosti o útocích společnost z bezpečnostních důvodů nesdělila. Uvedla jen, že hackeři cílili na zranitelné webové servery, které měli mobilní operátoři na otevřeném internetu. Jakmile se do nich nabourali, vyhledali přihlašovací údaje, které jim umožnily proniknout do soukromých korporátních sítí operátorů.

 

Zdroj: pcmag.com