Foto: se svolením Antstream

Cloudová herní platforma Antstream Arcade přináší na Xbox více než 1 000 retro her

Antstream Arcade nabízí na konzolích Xbox One a Series X/S více než 1 300 retro herních titulů, mezi nimiž jsou například Space Invaders, Metal Slug nebo Bubble Bobble. Společnost uvádí, že tyto tituly bude možné hrát okamžitě bez dalšího stahování nebo instalace prostřednictvím její cloudové herní platformy, přičemž každý týden budou přibývat další tituly. Antstream bude první službou pro streamování her třetích stran na Xboxu.

Služba umožní ukládání her na cloud či zobrazení online tabulky výsledků. Antstream Arcade je již k dispozici na počítačích Mac, PC, Linux, Android TV, Firestick a televizorech Samsung, ale poprvé se dostává na herní konzole.

Antstream uvádí, že k úpravě originálních her využívá svou „jedinečnou technologii”, která společnosti umožňuje vytvářet nové verze původních her. Můžete si například zahrát upravenou mapu Pac-Man, kde je hlavním cílem vyhnout se sbírání teček. Hráči se budou moci účastnit turnajů, vyzývat ostatní hráče k soubojům nebo soutěžit o nejvyšší skóre.

Microsoft už má vlastní streamovací službu Xbox Cloud Gaming, která je k dispozici jako nativní aplikace pro Android, Windows, chytré televizory Samsung a vybrané soupravy pro virtuální realitu. K dispozici je také v systémech iOS a Mac, ale k přístupu k ní je třeba použít webový prohlížeč. Služba Xbox Cloud Gaming je však více zaměřena na hraní moderních titulů mimo konzoli, zatímco Antstream Arcade se soustředí výhradně na brnkání na nostalgickou strunu.

Antstream Arcade na Xboxu bude k dispozici pro předobjednávky ode dneška v obchodě Xbox. Cena bude začínat na necelých 650 korun ročně (29,99 dolarů za rok) s možností jednorázového doživotního nákupu za přibližně 1700 korun (79,99 USD). Společnost uvádí, že všechny budoucí hry a nové funkce budou v balíčku zahrnuty, a to bez ohledu na to, pro kterou variantu nákupu se rozhodnete.

Zdroj: engadget.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.