Foto: Microsoft

Cloudové streamování her z Xbox Game Pass míří do prohlížečů a na iOS zařízení

Již začátkem letošního roku společnost Microsoft promluvila o svých plánech rozšířit streamování Xbox her pro předplatitele Xbox Game Pass Ultimate na Chrome (i další prohlížeče) a zařízení s iOS. Ačkoli je tato novinka dostupná již od dnešního dne, prozatím se v omezené beta verzi dostane jen k některým uživatelům.

Budou podporovány prohlížeče Google Chrome, Microsoft Edge a prohlížeč Safari. Jak jsme mohli očekávat, zdá se, že podpora bude omezena pouze na počítače s Windows 10. A je nepravděpodobné, že by Microsoft do budoucna přidal i podporu pro Chromebooky.

Ode dnešního dne společnost začala rozesílat pozvány vybraným předplatitelů Xbox Game Pass Ultimate. Ti si budou na stránce xbox.com/play moci zahrát přes 100 titulů a vyzkoušet, jak novinka šlape. Pozvánek by však mělo v následujících dnech přibývat a měly by být rozesílány do všech 22 zemí, v nichž si lze předplatné Ultimate zakoupit (tedy včetně České a Slovenské republiky). Později se otevře pro všechny předplatitele Ultimate.

Zajímavé přitom je, že Microsoft se při tvorbě nové služby nespoléhal pouze na své schopnosti, ale spolupracoval se společností Rainway, která se specializuje na streamování videoher prostřednictvím PC s Windows 10.

Společnost Rainway poskytla Microsoftu svoji sadu nástrojů Software Development Kit (SDK) pro vylepšení a zefektivnění technologie Xbox Cloud Gaming. Právě integrace těchto nástrojů hráčům umožní streamovat obsah prostřednictvím nových zařízení s prohlížečem Microsoft Edge, Google Chrome nebo Safari.

Generální ředitel Rainway, Andrew Sampson, dokonce s hrdostí prohlásil, že jde o začátek nové éry.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.