Foto: Unsplash

Clubhouse do místností přidává funkci chatu

Ačkoli populární sociální aplikace Clubhouse tvrdí, že je založena na hlase, nakonec se rozhodla přidat i funkci textového chatu. Nová funkce by měla stávající platformu funkčně přiblížit například Discordu nebo Zoomu, v rámci nějž mohou uživatelé, kteří nechtějí mluvit, v rámci daného videohovoru napsat své názory do chatu.

Ačkoli mnozí mohou namítnout, že je zvláštní, aby aplikace, která se zabývá pouze zvukem, obsahovala také možnosti vyjádření se textem, jde zároveň o změnu, po které někteří uživatelé volali. Zejména v mimořádně velkých místnostech nebo v místnostech, kde dominuje několik slavných řečníků, totiž může být funkce chatu jedinou možností, jak se někteří lidé mohou zapojit do diskuse.

Nicméně funkce chatu může být také noční můrou moderátorů. Clubhouse proto tvůrcům předložil několik možností, jak zabránit tomu, aby došlo k zahlcení chatu nebo jeho zneužití. Tvůrci tak mohou jmenovat mody, kteří budou mazat zprávy a vyhazovat rušivé uživatele z místnosti. Zprávy, které porušují uživatelské zásady Clubhouse, bude možné platformě také nahlásit. Navíc ti, kteří preferují místnosti pouze se zvukem, si tuto (původní) verzi pochopitelně mohou zvolit a chat jednoduše vůbec nepoužívat.

Vzhledem k tomu, že sociální platformy jako Facebook, Twitter, LinkedIn a Reddit přidávají funkce podobné Clubhouse, začíná se Clubhouse podobat ostatním sociálním sítím. Ve svých začátcích byl Clubhouse k dispozici pouze jako mobilní aplikace, minulý měsíc však zavedl způsob, jak mohou lidé poslouchat konverzace na svých stolních počítačích. Uživatelé si také mohou navzájem posílat přímé zprávy pomocí funkce Backchannel. Vzhledem k tomu, že živé hlasové chatovací místnosti přestávají být novinkou, Clubhouse bude muset být pravděpodobně kreativnější, aby udržel krok s konkurencí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.