Foto: Unsplash

Clubhouse se možná stal terčem hackerského útoku, unikla citlivá data z 1,3 milionu účtů

Pokud patříte mezi uživatele populární sociální sítě Clubhouse, měli byste zbystřit. O uplynulém víkendu se totiž objevily první zprávy o úniku citlivých dat. Podle serveru Cyber ​​News hackeři ukradli osobní data přibližně 1,3 milionu uživatelů, která následně zveřejnili na hackerském fóru.

Odcizená data zahrnovala uživatelská jména a přezdívky, ale i další údaje, mezi něž patří například odkazy na Twitter či Instagram uživatele. Kromě toho unikla i uživatelská jména těch, které daný uživatel na platformu pozval. Zdá se ale, že informace o platebních kartách uživatelů nebyly součástí úniku.

Společnost Clubhouse se prozatím k celému incidentu vyjádřila na svém oficiálním účtu na Twitteru, kde přímo uvedla, že k žádnému hackerskému útoku nedošlo. Podle ní jsou totiž všechny údaje o uživatelích uvedeny na veřejném profilu aplikace, a má k nim tedy přístup kdokoli prostřednictvím API.

Ačkoli je pravda, že tato data jsou nyní v rámci Clubhouse k dispozici, je zarážející, že ještě nedávno tomu tak nebylo. A podobně se můžeme ptát, proč by měla společnost informace, mezi něž patří například reálná jména uživatelů či ID těch, kteří byli na platformu pozváni, zveřejňovat. Přeci jen jde o osobní údaje, jež by měly být chráněny. Tyto údaje totiž mohou dále vést například k phishingovým útokům, které se již budou odehrávat mimo platformu Clubhouse.

Proto bez ohledu na reálné nebezpečí, které v rámci tohoto konkrétního úniku dat hrozí, je přístup Clubhouse minimálně zarážející. Rozhodně je tedy na místě věnovat pozornost tomu, jak tato platforma s daty uživatelů nakládá a jaké kroky podniká k jejich ochraně.

Zdroj: mashable.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.