Co přinesl minulý týden?

Množství technologických objevů, vizí i vynálezů se s každým dnem zvyšuje a my o tom pro vás rádi přinášíme každodenní zprávy. Abyste však měli jistotu, že vám nic podstatného neuniklo, rozhodli jsme se zařadit pravidelnou víkendovou rubriku „Co přinesl minulý týden“, ve které shrneme vše podstatné, co se minulý týden stalo.

V pondělí jsme se mohli podívat na první videa natočená novou kamerou GoPro Hero 6 Black, jejichž kombinace 4K 60FPS je na poli outdoorových kamer jedinečná. Po víkendových zprávách z Jižní Koreje o tamním omezování možností virtuálních měn jsme přinesli zprávu o tom, že Japonsko naopak virtuální měny podporuje do takové míry, že obchodování s nimi umožní na svých burzách.

Nejzajímavější zprávou úterka je bezpochyby rezignace ředitelky společnosti Uber pro severní Evropu, téma Uberu a sdílené ekonomiky obecně se v minulém týdnu řešilo i v českém prostředí, ve čtvrtek se kvůli plánu, jakým způsobem řešit regulaci sdílené ekonomiky, sešla vládní expertní komise.

Kromě Uberu je velkým tématem informační bezpečnost a možnosti manipulace na sociálních sítích. V USA probíhá vyšetřování, jakým způsobem mohly být do loňské prezidentské kampaně zataženy sociální sítě. Minulý týden zveřejnila výsledky svého interního vyšetřování společnost Facebook. Později v týdnu se objevila zpráva, že inzeráty na Facebooku prý byly zaměřeny na státy rozhodující o Trumpově vítězství. V pátek se také objevila zpráva, že v současnosti bojuje s dezinformacemi server YouTube, který kvůli omezení jejich šíření musel zařadit nový vyhledávací algoritmus dříve, než měl v plánu.

Hlavní technologickou událostí minulého týden bylo představení nových služeb a výrobků společnosti Google na události Pixel 2 Event. Jejími hlavními hvězdami byly telefony Google Pixel 2, které se staly oficiálně nejlepšími fotomobily současnosti. Kromě nich předvedl během slavnostního večera Google řadu dalších novinek, včetně výkonného Pixel Booku a nové generace svých inteligentních reproduktorů.

A samozřejmě nemohl chybět vizionář Elon Musk, jenž oznámil zahájení stavby největší baterie na světě, která by měla pomoci Austrálii od výpadků proudu. Musk se vsadil, že jeho firma je bude schopna postavit a zprovoznit za 100 dní, tak uvidíme.