voice.com

Co všechno již víme o chystaném telefonu Google Pixel 5a

Přestože bychom se oficiálního představení telefonu Pixel 5a, který vystřídá současný model Pixel 4a, měli dočkat až v srpnu letošního roku, již nyní známe některé jeho specifikace. Na co se tedy budoucí majitelé mohou těšit?

Google Pixel 5a nese kódové označení „Barbette“. Vzhledem k tomu, že předchozí řada Pixel 4a byla vydána ve dvou variantách – 4G a 5G, je velmi pravděpodobné, že se v tomto ohledu historie zopakuje a také model 5a bude nabízen v těchto dvou základních variantách. Společnosti Qualcomm i MediaTek v současné době nabízejí procesory s podporou 5G, očekáváme tedy, že Google si jeden z nich vybere.

Podle nedávného úniku (za nímž nestojí nikdo jiný než OnLeaks) by novinka neměla přinést žádnou změnu v designu, což znamená, že Google se rozhodl zrecyklovat vzhled modelů Pixel 4a 5G a Pixel 5. Jediným rozdílem bude velikost. Pixel 5a by měl mít rozměry 156,2 x 73,2 x 8,8 mm, jeho tloušťka by měla být 9,4 mm (včetně modulu fotoaparátu).

Každopádně novinka zdědí 6,2palcový OLED displej, pravděpodobně s rozlišením Full HD+. V levém horním rohu bude průstřel pro selfie kameru. Spekulovat můžeme o obnovovací frekvenci. Doufáme přitom, že se dočkáme 90 Hz (oproti 60 Hz u Pixelu 4a a 4a 5G). Opět nás také čeká čtečka otisků prstů na zadní straně smartphonu, beze změny zůstane i umístění bočních tlačítek. Pozitivem je také zachování 3,5 mm konektoru pro sluchátka.

Na zadní straně nepřekvapí dvojice fotoaparátů – primární 12Mpx fotoaparát, který doplní 16Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát. Z uniklých renderů je ale patrné, že čtvercový modul fotoaparátu obsahuje ještě další snímač (může jít o PDAF nebo Flicker sensor). U selfie kamery prozatím neznáme rozlišení, každopádně Google u těchto telefonů tradičně používal 8 Mpx.

Co se týče ceny, zatím neexistují žádné podrobnosti, lze ale očekávat, že se novinka bude pohybovat v cenové relaci zhruba od 450 dolarů do 550 dolarů.

Zdroj: xda-developers.com