Foto: Unsplash

Co všechno umí GPS lokalizátor pro psy?

Pokud vlastníte psa, možná vás už někdy na procházce napadlo, že by se vám místo zdlouhavého přivolávání hodilo vědět, kam se váš mazlíček zrovna zaběhl a jak je od vás daleko. A věděli jste, že je to možné? Na trhu totiž existují GPS lokalizátory určené speciálně pro čtyřnohé mazlíčky.

Tyto GPS lze díky jejich miniaturním rozměrům i hmotnosti bez problémů upevnit na obojek nebo postroj (speciální obojek bývá součástí dodávky). Díky odolnosti, která zpravidla zahrnuje vodotěsnost, není problémem ani déšť, ani sníh.

Co se týče záznamu polohy, tedy té nejzásadnější funkce zařízení, GPS lokalizátor pro psy posílá aktuální polohu zvířete přímo do mobilního telefonu, případně do PC majitele. Poloha se aktualizuje každou minutu. Za tímto účelem si lze stáhnout speciální aplikaci či použít webový portál.

Velkou výhodou je, že tímto způsobem nemusíte pouze sledovat aktuální polohu vašeho psa či kočky, což se hodí zejména, pokud se zaběhne nebo se vydá po stopách zvěře, ale využít GPS můžete i pro záznam sledování kondice vašeho mazlíčka (počet kilometrů na jednu procházku). Trasa, kterou zvíře urazilo, je totiž zaznamenána v mapě, díky čemuž se k ní můžete vracet. GPS je ideální také v případě, pokud by se zvířeti něco stalo, pomocí souřadnic v mapě je lze totiž velmi snadno a rychle dohledat.

Nemusíte se obávat, že byste po každém venčení museli GPS nabíjet. GPS značky REXpet nabízí až 3denní výdrž baterie a snadné nabíjení pomocí přiloženého USB nabíjecího kabelu.

Tento GPS lokalizátor je dobrou volbou pro majitele, kteří mají rádi přehled a/nebo vlastní divoké zvíře, které rádo běhá a nechává se unést svou loveckou vášní. Hodit se ale může i pro menší plemena psů, která poslouchají na slovo. I malá plemena se totiž mohou snadno ztratit. Lokátor je ideální i pro kočky, které se občas rády vydávají na dlouhé výlety po okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.