Foto: se svolením Microsoft

Copilot se dostane do klávesnic počítačů s Windows 11

Brzy se na počítačích s Windows 11 objeví speciální klávesa pro umělou inteligenci Copilot od Microsoftu. Společnost to uvedla v příspěvku na blogu před veletrhem CES 2024 v Las Vegas. Microsoft doslova napsal, že jde o „první významnou změnu klávesnice počítače se systémem Windows za téměř tři desetiletí“. Stejně jako klávesa Windows slouží k rychlému otevření nabídky Start systému Windows, klávesa Copilot okamžitě přivolá AI bota, jenž umí plnit uživatelské příkazy.

I když není velkým překvapením, že se Copilot objeví v reálném hardwaru, zejména vzhledem k tomu, jak moc Microsoft v posledním roce prosazuje umělou inteligenci, je trochu šok, že se to stalo tak rychle. Společnost tvrdí, že klávesa Copilot je důležitým momentem ve vývoji Windows, kdy Copilot má být vstupem do světa AI na PC.

Microsoft tvrdí, že se klávesa Copilot objeví v nových počítačích, které přijdou letos na jaře (více bychom se o nich měli dozvědět v rámci veletrhu CES 2024), a také v budoucích zařízeních Surface. Klávesa je dalším potvrzením toho, že Microsoft považuje Copilota za zásadní prvek budoucnosti Windows. V tuto chvíli je pro společnost stejně důležitý jako nabídka Start a není těžké si představit, že do budoucna nabídka Start s Copilotem zcela splyne.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.