Zdroj: pixabay.com

Cosplayerka v kostýmu Stormtropera se stala obětí policejního zákroku, incident odsoudil i William Shatner

Být fanouškem Hvězdných válek může být někdy nebezpečné. Přesvědčila se o tom i mladá cosplayerka, jež v ikonickém kostýmu Stormtropera dělala reklamu obchodu na komiksy a procházela se na parkovišti před ním v rámci reklamní kampaně.

Bez předchozího varování ji však obklopily tři hlídky policistů s namířenými zbraněmi a vyzvaly jí, aby si lehla na zem a dala ruce za hlavu. Problém byl v tom, že kostým, v němž byla oblečená, neumožňuje dostatek pohybu na to, aby si mohla bezpečně lehnout na zem – nešlo v něm dostatečně ohnout kolena a pas. Policisté to však vyhodnotili jako nespolupráci a dívku na zem srazili a spoutali jí. To vše před majitelem obchodu, který je upozorňoval, že se jedná o reklamní akci, a několika svědky, z nichž jeden celou událost natočil.

Policisté se bránili nařčení z nepřiměřeného zákroku s tím, že byli informování, že osoba může být ozbrojená, a tudíž svému okolí nebezpečná. Touto zbraní byla zřejmě myšlena černá platová puška E-11 známá všem fanouškům série, jež byla součástí kostýmu. Ta však není podobná žádní reálné zbrani a na první pohled bylo jasné, že se jedná o maketu.

Na celou situaci upozornil mimo jiné také William Shatner, známý ze seriálu Star Trek. Ten odsoudil především nepřiměřenost zásadu policie. Kanadská veřejnost je po nedávném masakru, jenž je podle statistik nejhorší v kanadských dějinách, velmi citlivá na zbraně na veřejnosti. Postup policistů je i přesto možné označit za nepřiměřený.

Zdroj: wegotthiscovered.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.