Zdroj: counter-strike.cz

CS: GO překonalo dosavadní rekord, v jednu chvíli jej hrálo přes 901 000 hráčů

Přestože taktická střílečka Counter Strike: Global Offensive brzy oslaví již osm let od svého vydání, rozhodně mezi uživateli neztrácí na oblibě, spíše naopak. Před třemi dny (tedy v neděli 9. února) totiž zlomila svůj dosavadní rekord z roku 2016 (kdy ji mimochodem souběžně hrálo 850 485 hráčů). Tentokrát se v jeden moment připojilo dokonce o více než 50 tisíc hráčů více, přesně 901 305.

Není známo, co přesně rekordní nárůst hráčů způsobilo. Každopádně od roku 2018 čísla postupně rostou. Druhý dech chytla hra také v druhé polovině minulého roku, kdy byla vydána nová operace Shattered Web. Pro společnost Valve jde samozřejmě o skvělou zprávu, lze navíc očekávat, že bude brzy atakována dokonce hranice jednoho milionu připojených uživatelů (a to vzhledem k očekávané akci turnaje v Rio de Janeiru).

Nyní je CS: GO nejoblíbenější hrou na Steamu. V současné době má velký náskok i před Dota 2, PUBG a GTA V. GS: GO se může pochlubit o více než 250 000 souběžných hráčů než Dota 2, která je druhou aktuálně nejčastěji spouštěnou hrou na Steamu.

Společnost Valve navíc v posledních dnech zavedla novinku. Vývojáři totiž do hry přidali funkci automatického utlumení aktivity vulgárních a jinak nekorektních hráčů, kteří narušují hru ostatních. Všichni hráči, kteří dostanou více hlášení o zneužití, jsou varováni, pokud své chování nezmění a ve výchozím nastavení jsou automaticky ignorování všemi ostatními hráči. V tomto stavu zůstávají dále ve hře, dokud nezískají dost XP pro prominutí svého nevhodného chování. Je možné, že právě tato novinka přitáhla více hráčů.

CS: GO se ale na výsluní slávy nehřálo vždy. V roce 2018 totiž svého vrcholu dosáhla hra PlayerUnknown’s Battlegrounds, která drží rekord pro největší počet souběžných hráčů, a to neuvěřitelných 3 milionů. V současné době ale zájem o ni rapidně klesl, přesto je zřejmé, že si své první místo ještě dlouho uhájí.

Nejde ale o jediný rekord, který byl v posledních dnech překonán. V neděli 2. února totiž rekordního počtu souběžných uživatelů dosáhla také samotná platforma Steam. Konkrétně šlo o 18,8 milionu uživatelů (přesně 18 801 944), čímž Steam překonal dosavadní rekord z ledna 2018, kdy se přihlásilo 18 537 490 uživatelů. Je vidět, že zájem o on-line herní svět celosvětově neustále roste.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.