Čtečku otisků prstů v displeji Galaxy S10 prolomil uživatel pomocí 3D tisku

Výrobci mobilních telefonů se v posledních letech předhání ve vývoji bezpečnostních technologií pro mobilní telefony. A pokaždé když se objeví nový způsob, jak chránit mobilní telefon, začnou někteří zvídaví uživatelé vymýšlet způsob, jež by jim pomohl tento systém obejít. A zatím se jim to doposud pokaždé podařilo (ačkoliv FaceID od Applu dalo hodně práce).

Když Samung letos představil své nové vlajkové lodě s vestavěnou čtečkou otisků prstů v displeji, bylo jasné, že ani tato technologie nezůstane pozornosti „hardwarových hackerů“ ušetřena. Během víkendu se na účtu uživatele “darkshark” na sociální síti imgur objevilo video, které údajně ukazuje, jakým způsobem je možné bezpečnost nových vlajkových lodí Samsungu obejít. Postup byl demonstrován na modelu S10 Plus.

A nutno říci, že tento postup nebyl vůbec jednoduchý. Darkshark, nejdříve vyfotografoval svůj otisk prstu, který byl na sklenici pomoci mobilního telefonu (odraz ve skle prozrazuje, že se jednalo právě o prolamovaný Samsung Galaxy S10 Plus). Obrázek následně zpracoval pomocí Photoshopu a ve 3D studiu Max z něj vytvořil prostorový model, jež vytiskl na 3D tiskárně. Úspěchu se mu podařilo dosáhnout na třetí pokus. K tisku byla použitá 3D tiskárna AnyCubic Photon LCD, která tiskne pomocí pryskyřice a má přesnost až 10 mikronů.

Celý pokus působí efektivně avšak bude několik otázek. Jedna z nich je, jak se podařilo přesně nasimulovat přesnou hloubku struktury otisků prstů, která je proměnlivá?

Zdroj: forbes.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.