Zdroj: store.steampowered.com

Cyberpunk 2077 postihl další odklad, dočkáme se až v prosinci

To, čeho se někteří obávali a další považovali za téměř nemožné, se stalo skutečností. Vysoce očekáváná hra Cyberpunk 2077 byla opět odložena, a to i přesto, že nás její autoři ujišťovali, že disky s fyzickou kopií hry jsou už vyráběny v lisovně.

V úterý ale přišla zpráva od vývojářů, že na hře potřebují ještě pracovat, a vyjde tedy až 10. prosince, místo 19. listopadu. Jedná se tak v pořadí už o třetí (a doufejme, že nadobro poslední) odklad očekávané hry. Svůj krok autoři odůvodňují tím, že pracují a optimalizují hned devět verzí hry pro stávající i budoucí generaci konzolí, PC a platformu Google Stadia. V příštím roce by navíc měla vyjít technicky vylepšená verze, která naplno využije potenciál nových konzolí. Dalším argumentem studia bylo zpoždění způsobené pandemií onemocnění Covid-19.

Některé fanoušky odklad hry nepříjemně zaskočil. Dle reakcí na internetových fórech se našli tací, kteří si kvůli klidu na hraní očekávané hry vzali volno z práce a vytvořili týden klidu. Dočkají se však až před Vánoci.

Cyberpunk 2077 slibuje, že bude opravdu masivní hrou v otevřeném světě s velkým množstvím postav. Takový koncept si žádá opravdu důkladné testování a spoustu drobných oprav, a to je zřejmě to, na čem CD Projekt v současnosti pracuje. Už na začátku října studio ohlásilo rozšíření pracovní doby a na hře se pracuje opravdu intenzivně. Odklad je tak třeba brát s optimismem, protože je lepší dostat hru, která bude v dobré technické kondici, než nefunkční zmetek plný chyb. Každopádně můžeme očekávat, že Day One Patch, tedy první oprava, která vyjde spolu se hrou bude opravdu masivní.

Zdroj: twitter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.