Zdroj: wikimedia.org

Datum konání E3 2021 bylo oficiálně zveřejněno

Přestože letošní ročník oblíbeného veletrhu Electronic Entertainment Expo, který je známý spíše pod označením E3, musel být na základě bezpečnostních opatření zavedených kvůli vypuknutí pandemie COVID-19 minulý měsíc zrušen, společnost ESA (Entertainment Software Association) již oficiálně oznámila datum konání akce v následujícím roce 2021. Mělo by přitom jít o „reimaginovanou“ verzi, která se bude konat 15. až 17. června 2021. Co si pod termínem „reimaginovaný“ představit, není zcela jasné.

E3 má přitom již dlouhou tradici, každoročně se v Los Angeles koná totiž již od roku 1995, letošní ročník měl být tedy jubilejní 25.

Od oficiálního zrušení letošního ročníku se přitom spekulovalo o jeho nahrazení online formou. ESA se přímo vyjádřila takto: „S našimi členy zkoumáme možnosti, jak v červnu 2020 online sdílet zážitky a předvést oznámení i novinky.“

V současné době ale není vůbec jisté, jak vše dopadne. Bohužel je ale možné, že ESA nakonec zruší i letošní online verzi E3 a nechá prezentaci nových produktů na jednotlivých společnostech. E3 přitom patří mezi jednu z největších akcí svého typu na světě. S postupující nákazou COVID-19 jí přitom svoji účast odřeklo několik velkých společností (mezi jinými např. Sony).

Na upřesnění si ale budeme muset ještě počkat. Každopádně nejen E3 musela být letos zrušena, v závěsu za ní můžeme jmenovat například další velké události, mezi něž patří Google I/O 2020, GDC (Game Developers Conference), Facebook F8, Nvidia GTC (GPU Technology Conference) nebo SXSW (South by Southwest),

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.