Foto: se svolením Nvidia

Deepfake očí od Nvidie vytváří dojem, že se neustále díváte do kamery

Software pro streamování od společnosti Nvidia nyní dokáže vytvořit dojem, že se díváte do kamery v případech, kdy tomu tak reálně není. Funkce Eye Contact přidaná do Nvidia Broadcast 1.4 pomocí umělé inteligence nahradí vaše skutečné oči „napodobeninami“, které za všech okolností hledí přímo do kamery.

Není vám jasné, k čemu je taková funkce dobrá? Nvidia tvrdí, že je primárně určena pro streamery a další tvůrce obsahu, kteří se chtějí nahrávat při čtení svých poznámek nebo scénáře, aniž by se museli dívat přímo do kamery.

Vzhledem k tomu, že je funkce prezentována jako něco, co využijete při veřejných vystoupeních, a nikoli při soukromých videosetkáních, na první pohled se vyhýbá kontroverzím, které jsou s tímto typem technologie spojené. Snadno tak totiž lze vyvolat dojem, že druhou osobu sledujete/posloucháte, přestože tomu tak vůbec být nemusí.

Eye Contact se pochopitelně pokusí, aby vaše „simulované“ oči co nejvíce odpovídaly vašim skutečným očím (barvou, tvarem apod.). Prozatím ale funkce nepracuje zcela na 100 %, jelikož místy nevypadá zcela reálně, a to zejména kvůli občasným příliš rychlým nebo nepřirozeným pohybům simulovaných očí. Na ukázku se můžete podívat níže.

Nicméně Nvidia funkci označuje jako beta verzi a žádá členy komunity o zpětnou vazbu, aby mohla být dále vylepšována. Zajímavé přitom je, že velmi podobnou funkci (Attention Correction) začala v roce 2018 v rámci FaceTime testovat také společnost Apple. A podobnou funkci má překvapivě také Microsoft ve Windows 11 pro zařízení s neuronovou procesorovou jednotkou.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.