Desátá generace telefonů Galaxy Note je tu, nabídne hned dva telefony

Jeden z vrcholů mobilního léta právě nastal. Společnost Samsung dnes představila novou generaci telefonů Samsung Galaxy Note, tentokrát s pořadovým číslem 10. Jedna novinka je jasná hned na první pohled – jak naznačovaly některé úniky, Samsung si tentokrát nepřichystal jeden, ale hned dva nové telefony, takže se kromě standardní verze dočkáme i varianty s přízviskem plus.

Oba modely se od sebe liší především svou velikostí. Základní model nabídne úhlopříčku displeje 6,3 palce, milovníkům větších telefonů bude potom určena verze plus s úhlopříčkou 6,8 palce. Oba modely využívají dynamický displej Samsung ALOMED s podporou standardu HDR 10+. Stejně jako v případě telefonů řady Galaxy S10, Samsung u novinky využívá bezrámečkový displej s otvorem na přední kameru. Ta má u obou modelů jednu čočku a je umístěna na ose telefonu.

O běh telefonů se stará zbrusu nový čip Exynos 9825, postavený na 7nm výrobní technologii. Na jeho detaily se můžete podívat v našem článku. Velikost paměti se liší podle modelu – základní verze nabídne 8 GB RAM a verze plus potom dokonce 12GB operační paměť. Rozdíl je také v kapacitě baterie, větší model má pochopitelně více místa na baterii a díky rozměrnějšímu displeji také vyšší spotřebu. Je proto vybavený akumulátorem s kapacitou 4 300 mAh. Baterie menšího telefonu má potom kapacitu 3 500 mAh.

Jak je zvykem u telefonů řady Note, k ovládání je možné využívat přiložený stylus S Pen. Ten byl v loňském roce vybaven standardem Bluetooth Low Energy a využívá jej i v letošním roce. Může tak dále sloužit jako dálkové ovládání fotoaparát. Nyní přibyla navíc schopnost ovládání gesty, takže nový S Pen je svým způsobem kouzelná hůlka. Nechybí ani další oblíbené funkce, jako je možnost převodu rukou psaného textu na text digitální.

Nové funkce přinese také záznam videa, respektive fotografování. Funkce Live Focus u videa nabízí možnost úpravy hloubky ostrosti přímo ve videu, Zoom-In Mic zase umožní přesnější snímání zvuku od konkrétního mluvčího, zatímco potlačí hluk v pozadí. A nechybí ani pokročilá stabilizace Super steady. Videa bude možné editovat přímo v telefonu a k tomu poslouží mimo jiné i výše zmíněné pero S Pen.

Zadní kamera využívá tři čočky, z nichž ta hlavní je vybavena proměnlivou clonou. Sekunduje jí ultraširokoúhlý objektiv s rozhledem 123° a trojici doplňuje teleobjektiv pro přiblížení obrazu. Optický zoom ve smyslu posuvného ohniska telefony Note 10 nenabídnou. Nechybí jim však pokročilé technologie AR Doodle a 3D skener, které umožní práci s rozšířenou realitou a převod reálných objektů do 3D modelu přímo v telefonu.

Samsung svou novou vlajkovou loď napěchoval dalšími funkcemi a vylepšeními. O slovo se opět hlásí rozhraní DeX, které umožní používat mobilní telefon jako počítač. Stejně tak bude Note 10, podobně jako telefony Galaxy S 10, podporovat digitální nabíjení, a to jak v pasivním (nabíjí se telefon), tak aktivním (telefon nabíjí další zařízení) režimu.

Telefony Note 10 budou v ČR dostupné od 23. srpna v barvách Aura Glow a Aura Black. Model Galaxy Note 10 s 256GB úložištěm bude stát 24 999 Kč, větší model Galaxy Note 10+ se stejně velkým úložištěm vyjde zákazníka na 28 999 Kč a za model Galaxy Note 10+ s uživatelskou pamětí 512 GB zaplatí zájemce 30 999 Kč. Samsung navíc nabízí v rámci předobjednávky, která startuje dnes, program zpětného odkupu starších telefonů. Majitelé starších generací telefonu Note mohou získat příspěvek na nový model až 15 000 Kč. Za jiné starší telefony zaplatí Samsung při nákupu Note 10 2 500 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.