Foto: se svolením Spotify

Desktopová verze Spotify získala nové funkce a vzhled

Spotify se v posledních letech své desktopové aplikaci příliš nevěnovalo a mnohem více se soustředilo na vylepšování mobilní aplikace. Desktopová aplikace se ale nyní dočkala zásadního přepracování, které společnost označuje za jednu z dosud největších reorganizací, aby se samostatná aplikace a webová aplikace vyrovnaly populárnějším příbuzným v chytrých telefonech.

Hlavní obsahová oblast zůstává beze změny, se stejným přístupem k prohlížení a doporučeným skladbám a podcastům, ale v levé části okna aplikace se nyní nachází nedávno spuštěná funkce Vaše knihovna, kterou společnost začala testovat před několika měsíci. Ta umožňuje okamžitý přístup k uloženým skladbám a podcastů, přičemž šetří čas při přepínání mezi seznamy skladeb. Knihovnu lze nyní sbalit pro kompaktní zobrazení.

Na pravé straně obrazovky přibylo zobrazení Právě hraje, které zobrazuje aktuálně poslouchaný obsah doplněný o životopisné informace o interpretovi. Kromě toho toto pole umožňuje přístup k nákupu zboží přímo od umělce a nahlédnutí do všech nadcházejících termínů turné. U některých podcastů se v rámci této funkce také automaticky ukáže přepis textu.

Kanál Aktivita přátel se přesunul a uvolnil místo novým funkcím, lze jej ale vrátit zpět, a to jednoduchým přetažením ikony Přátelé vedle profilového obrázku v pravém horním rohu hlavní části obsahu. Můžete také zcela odstranit okna Aktivita přátel i Právě hraje.

Všechny tyto změny přicházejí v designu, který se výrazně podobá verzi aplikace pro chytré telefony. Aktualizace byla již zavedena pro všechny uživatele po celém světě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.