Zdroj: YouTube.com

Dětská chatovací aplikace Facebook Messenger Kids je nyní dostupná i v ČR

Speciální chatovací aplikaci pro děti Messenger Kids představil Facebook již na konci roku 2017. V podstatě jde o dětskou verzi klasického Messengeru (pro děti od 6 do 12 let), s tím rozdílem, že byla navržena především s důrazem na zachování bezpečí dětí, které v jejím rámci mohou zasílat zprávy či účastnit se videohovorů s přáteli či členy rodiny. Jejich rodiče přitom nejen spravují účet svého dítěte, ale rozhodují také o tom, koho si jejich potomek přidá mezi kontakty.

Původně byla nová služba dostupná pouze v USA, a později se dostala i do Kanady. Nyní – po více než dvou letech od svého spuštění – ji Facebook zpřístupnil v dalších více než 70 zemích včetně České republiky (ale také například v Indii, Japonsku či Austrálii), a to pro zařízení s iOS a Androidem.

V rámci rozšíření této aplikace do dalších zemí představil Facebook také několik nových funkcí. Mezi nová vylepšení patří například tzv. Supervised Friending (což bychom mohli přeložit jako „přátelení pod dohledem“). Původně Messenger Kids umožňoval rodičům pouze přidat či schválit nový kontakt. Díky nové funkci však budou mít pod dohledem veškeré akce, které dítě v rámci přidávání nových kontaktů udělá. V praxi to znamená, že dítě sice bude moci samo přijímat, odmítat, přidávat, či odebírat kontakty, avšak rodič o každém z jeho kroků budu informován, provedenou akci přitom může kdykoli změnit.

Další funkce umožní dětem připojit se ke skupinám, které schválí rodiče (tyto skupiny přitom musí moderovat důvěryhodný dospělý). Poslední novinkou je pak zavedení veřejných profilů dětí, tedy zviditelnění jména a profilové fotografie dítěte. Veřejný profil však bude viditelný pouze v rámci uzavřené skupiny přátel dítěte a okruhu rodičů a měl by usnadnit vyhledávání.

Většina z uvedených funkcí je již nyní dostupná v USA, Kanadě a Latinské Americe. V ostatních zemích by se měly objevit v následujících týdnech.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.