Devítiletá dívka si vyvinula těžkou závislost na Fortnite, rodiče ji museli poslat na léčení

To, k čemu může vést závislost na videohrách, poznali rodiče teprve devítileté britské dívky. Ta byla na hraní populárního multiplayerového hitu Fortnite závislá tak, že ji rodiče museli poslat na léčení.

Rodiče své dceři koupili v lednu konzoli Xbox One a k ní právě Fortnite. Již v polovině března vykazovala příznaky závislosti. Že něco není v pořádku, se rodiče dozvěděli od třídního učitele,  který jim volal, jestli je doma vše v pořádku. Dívka totiž v hodinách usínala a její prospěch se začal zhoršovat. Velmi brzy poznali, že chování dcery se mění i doma – často se s nimi hádala, odsekávala jim a byla verbálně agresivní, což však přičítali jejímu vyvinu a hormonálním změnám.

Rodiče si také všimli, že z jejich kreditních karet odcházejí pravidelné měsíční platby ve výši 50 liber (v přepočtu asi 1 450 Kč). Dcera jim bezelstně přiznala, že je to za přídavky do hry, načež jí rodiče konzoli zabavili. Na to reagovala fyzickým útokem proti otci.

Rodiče se rozhodli, že jí konzoli vrátí, ale drasticky omezili její herní seance na hodinu večer a dvě hodiny o víkendu. To, že dcera potřebuje odbornou pomoc, pochopili až ve chvíli, kdy ji matka uviděla, jak sedí u hry na pomočeném polštáři. Byla tak závislá, že během hraní již ani nechodila na záchod. Poté, co se přiznala, že potají hrála v noci až 10 hodin v kuse, jí rodiče zařídili psychoterapeutickou pomoc.

Jak připomíná web techspot.com, i když lidé často ze závislosti na hrách viní hry samotné, měli by, pokud je pořizují svým dětem, věnovat větší pozornost jejich věkovému ratingu. Pokud jde o Fortnite, hra má od organizace PEGI stanovenou hranici „od 12“, takže do rukou devítiletým dětem by se vůbec neměla dostat.

 

Zdroj: techspot.com, mirror.co.uk