Foto: se svolením Blizzard

Diablo IV vyjde již 6. června 2023

Fanoušci Diabla se konečně dočkají. Po letech vyjde další pokračování úspěšného akčního RPG – Diablo IV. Společnost Blizzard potvrdila, že další díl úspěšné série vyjde 6. června 2023.

Diablo IV slibuje být oživením série, která se podle některých s třetím dílem zvrtla. Hráči mohou očekávat některé známé herní mechanismy a nové třídy postav, nicméně novinka má mít také větší taktickou hloubku, má obsahovat více experimentů a zejména nabídne příběh, který má obrovský potenciál. Nová příběhová linka se totiž bude soustředit na boj s vyhnanou Lilith, která se vrací do Sanctuary.

Společnost Blizzard navíc slíbila, že ve hře nebudou žádné mikrotransakce typu pay-to-win. Hráči si zaplatí pouze za kosmetiku a season passy, které jim pomohou rychleji získat tato vizuální vylepšení. Ve hře neuvidíte ani aukční síň z Diabla 3. Vylepšování vybavení bude probíhat prostřednictvím hraní, nikoliv utrácení skutečných peněz.

Ačkoli datum vydání čtyřky potvrdila sama společnost, dojem kazí výpověď patnácti současných a bývalých zaměstnanců Blizzardu pro The Washington Post. Podle nich totiž nelze červnového data dosáhnout – prý by to bylo možné pouze, pokud by zaměstnanci pracovali přesčas. Je ale možné, že právě k tomu se zaměstnanci chystají a termín Blizzard nakonec dodrží.

Zdroj: engadget.com