Díky Alexe bude možné nastartovat auto od Nissanu z pohodlí gauče

Automobilka Nissan integruje přes službu NissanConnect do některých svých nových vozů digitální asistentku Alexu. Díky ní bude např. možné nastartovat auto z gauče a používat další užitečné „autofunkce“.

Alexa se v poslední době dostává do mnoha chytrých zařízení, což již pochopili i výrobci aut a snaží se učinit vozidla „chytřejšími“. Díky Alexe bude možné hlasem vedle nastartování auta i odemykat a zamykat dveře, troubit klaksonem, blikat světly nebo vypínat motor. Funkce se aktivuje pokynem: „Alexo, požádej NissanConnect Services, aby…“, následovaným určitým příkazem, co má v autě asistentka udělat. Update je dostupný v e-shopu Amazonu, resp. jeho Amazon Skill Storu v kategorii „Connected Cars“.

Alexu „rozběhají“ ve svých vozidlech majitelé modelů Altima, Armada, GT-R, Maxima, Murano, Pathfinder, Rogue a Rogue Sport, Sentra, Titan a Titan XD. Automobilka také plánuje přidat vítanou funkci do svého chystaného modelu Nissan Leaf 2018, nástupce elektrického bestselleru Nissan Leaf.

Alexu již ve svých autech mají nebo její integraci chystají automobilky BMW nebo Genesis. BMW se příští rok pochlubí její plnou integrací, díky čemuž bude možné poslouchat nejnovější zprávy nebo se ptát na směr jízdy a vše se navíc objeví i v digitální formě na palubní desce.

 

Zdroj: cnet.com, endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.