Foto: se svolením Google

Díky telefonům Pixel 6 a 6 Pro zaznamenal Google nejvyšší zisky z prodeje smartphonů ve své historii

Telefony Pixel jednoznačně patří mezi nejoblíbenější zařízení se systémem Android. Značnou popularitu přitom zaznamenal již první Pixel, který byl vydán v roce 2016. I když se Google samozřejmě stále nemůže rovnat s Applem a Samsungem, společnost přeci jen zaznamenala obrovský úspěch – historicky nejúspěšnější čtvrtletí, co se týče prodeje smartphonů Pixel.

Generální ředitel Sundar Pichai uvedl, že „ve čtvrtém čtvrtletí dosáhli historického rekordu v prodeji Pixelů. A to navzdory velkým potížím s dodavatelským řetězcem.“ Problémy se svými dodavateli přitom měli všichni konkurenti Googlu. Je proto pravděpodobné, že pokud by k těmto potížím nedošlo, mohla společnost prodat ještě mnohem více telefonů.

Pichai také poznamenal, že poslední model Pixel 6 si získal oblibu jak u zákazníků, tak u partnerů operátorů. Podle řady recenzí jsou Pixel 6 a 6 Pro pravděpodobně nejlepšími telefony Pixel, které Google za poslední roky vydal.

Je škoda, že společnost Google údaje o prodejích nezveřejňuje. Prodeje Pixelů jsou zahrnuty do kategorie nazvané jednoduše Ostatní, která zahrnuje veškerý hardware Googlu. Nicméně pro představu tržby v této kategorii meziročně stouply o 22 % a za čtvrtletí dosáhly celkem 8,2 miliardy dolarů. Jde však jen o malou část z celkových příjmů Googlu – ve 4. čtvrtletí loňského roku společnost celkově utržila 75,3 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 32 %.

Společnosti Google se tedy viditelně daří. Je proto možné, že se v budoucnu vyšvihne i mezi konkurenční Apple a Samsung.

Zdroj: engadget.com