Discovery Channel uvede unikátní dokument o historii NASA

Agentura NASA slaví letos v říjnu 60. výročí své existence. K tomuto výročí natočila známá americká dokumentaristka Rory Kennedy filmový dokument Až za hranice: NASA směřuje do budoucnosti, jež bude mít v neděli 14. října ve 21: 00 premiéru na stanici Discovery Channel.

Autorka dokumentu je neteř bývalého amerického prezidenta a vzpomíná na své dětství v šedesátých letech, kdy naplno probíhaly závody v dobývání vesmíru mezi USA a Sovětským svazem a jak vnímala jako malá projev svého strýce Johna Fitzgeralda Kennedyho na Rice University v roce 1962 a jeho neúnavná angažovanost ve snaze dostat člověka na Měsíc.

„Celé moje dětství je plné nadšení z letu na Měsíc.  Myslím, že mladší generace tohle nezažily, proto mě baví a zdá se mi na čase podělit se o úspěchy NASA. Doufejme, že nadchnout i mladší generace, aby se začaly zajímat o výzkum vesmíru, inovace a mohly tak lépe ocenit práci NASA a všechno, co jsme se od ní naučili,“ nabádá autorka.

Dokument mapuje historii instituce a kromě expedic na Měsíc se věnuje i snahám o zkoumání povrchu Marsu a zbytku Sluneční soustavy.

Ve svých předchozích dílech se Rory Kennedy věnovala například chudobě, porušování lidských práv nebo znečišťování životního prostředí a řada jejích snímků získala mezinárodní ocenění. Ve svém dokumentu o NASA mapuje mimo jiné její přínos pro každodenní život.

Zdroj: tisková zpráva

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.