Foto: se svolením Apple

Displeje Apple Vision Pro mají pixely o velikosti červených krvinek

Jednou z nejlepších vlastností Apple Vision Pro jsou jeho dva displeje micro-OLED. Tyto displeje se mohou pochlubit obzvláště ostrým obrazem. Server iFixit zjišťoval, jak je to možné, a proto provedl demontáž zařízení.

Tým iFixit zjistil, že obrazovky mají neuvěřitelnou hustotu pixelů – 12 078 000 pixelů se vejde na 6,3 čtverečního centimetru. To znamená, že každý jednotlivý pixel má velikost pouhých 7,5 μm, což je zhruba velikost červené krvinky.

Pro srovnání – jeden pixel iPhonu 15 Pro se vejde 54 pixelů Apple Vision Pro. iFixit uvádí, že displeje micro-OLED jsou pravděpodobně vyrobeny na zakázku společností Sony, a to na základě různých konstrukčních změn.

Důležitým měřítkem u hustoty pixelů je PPI (počet pixelů na palec) a Vision Pro přišel s hodnotou 3 386 PPI. iPhone 15 Pro se může pochlubit „pouze“ PPI 460. Jakkoli jsou tato čísla ohromující, displeje Apple Vision Pro nepatří mezi 4K. Rozlišení 4K se totiž vztahuje na horizontální rozlišení displeje kolem 4 000 pixelů, a tak Vision Pro jen o vlásek nedosahuje standardu spotřebitelského UHD s šířkou 3 840 pixelů. Na tom ale ve skutečnosti příliš nezáleží, jelikož standardní 4K televizor má hustotu pixelů pouze kolem 140 PPI.

Dalším důležitým údajem je PPD (pixely na stupeň), který zohledňuje, jak daleko jste od obrazovky a celkový úhel. iFixit odhaduje, že Vision Pro má průměrně 34 PPD. To je velmi dobré číslo na displej, který se nachází tak blízko oka. Pro srovnání – PlayStation VR2 má průměrnou hodnotu 19 PPD a Meta Quest 3 25 PPD.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.