The Division 2 bude místo Steamu dostupný na Epic Games Storu

Nedávno spuštěná digitální platforma na prodej her Epic Games Store bude „hostit“ první skutečně velkou hru – PC verzi multiplayerové akce The Division 2 od Ubisoftu, která vyjde 15. března. Nahradí tak Steam, který digitálně distribuoval „jedničku“. Dostupná bude i na vydavatelově vlastní platformě Uplay.

Pro provozovatele platformy Epic Games je to skutečně přelomový titul, protože kromě třetího dílu akce Darksiders jeho platforma dosud nabízela převážně hry od nezávislých studií. Kromě toho, že platforma nabídne novinku od Ubisoftu ve všech edicích, tedy ve standardní, Gold a Ultimate, umožní také přístup k její betaverzi, která by měla být dostupná v průběhu ledna nebo v únoru. Pochopitelně bude možné si ji zde i předobjednat.

Hlavním lákadlem pro malá i velká studia je to, že Epic Games Store si z každého prodeje hry „ukrajuje“ jen 12 %, zatímco Steam si bere plných 30 % (číslo se nicméně může snížit, pokud se hry prodá za více než 10 mil. dolarů).

Ubisoft hodlá v budoucnu na platformě Epicu vydat i další tituly, v tuto chvíli však není známo, které to budou. Jisté nicméně je, že spoluprací s francouzským videoherním gigantem Epic potvrzuje, že v oblasti digitální distribuce her chce skutečně „měnit zavedené pořádky“, jak se nechal nedávno slyšet, a že s jeho platformou je třeba již nyní počítat.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.