Foto: se svolením DJI

DJI představilo dron, který dokáže autonomně létat i v extrémním počasí

Drony a extrémní počasí prozatím moc nešly dohromady. Brzy by to však mohlo přestat platit. Společnost DJI totiž představila svůj nejnovější dron Matrice 30 (M30). Jde o průmyslový model s odolností proti prachu a vodě IP55, který umí létat i v prudkém dešti, silném větru, a dokonce i v třeskutém mrazu. Umí letět až do výšky 7 000 metrů nad mořem (musí však být vybaven speciálními vrtulemi) a bez problémů zvládne i teploty pohybující se mezi -20 °C až 50 °C. Odolný je i ovladač RC Plus, který nabízí krytí IP54, díky čemuž odolá i silnému dešti.

Mezi další výhody dronu M30 patří možnost složit jej jednoduchým stisknutím tlačítka. Baterie vydrží 41 minut, nicméně pomocí nabíjecího pouzdra lze dron nabít z 20 na 90 procent za 30 minut. Novinka bude také podporovat připravovanou dokovací stanici DJI Dock, která podobně jako jiné stanice pro drony umožňuje dronu létat po naprogramovaných trasách a autonomně přistávat, aby se sám dobil. Dokovací stanice je navíc odolná proti prachu a vodě, obsahuje vlastní meteorologickou stanici a má záložní baterii i podporu 4G donglu pro udržení provozu. M30 tak bude moci ze vzduchu dálkově monitorovat místa v oblastech, kde je povoleno používání dronů i bez přímé viditelnosti.

Společnost DJI již na model M30 začala přijímat objednávky. Dokovací stanice bude k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Základní cena M30 začíná na 9 999 dolarech s dálkovým ovládáním, dvěma bateriemi, nabíjecím pouzdrem a úložným kufříkem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.