Foto: se svolením DJI

DJI představilo nový filmový FPV dron Avata

Drony CineWhoop jsou ideální pro pořizování dlouhých filmových záběrů. Nyní se přesně takovým typem dronu může pochlubit i společnost DJI. Ta totiž uvedla na trh nový model s názvem Avata, který byl vyroben pro spolupráci s novou video náhlavní soupravou DJI Goggles 2.

Patří sice do stejné kategorie jako předchozí filmový FPV model této značky, nicméně Avata má obvyklejší „CineWhoop“ tvar s kryty chránícími čtveřici vrtulí. Vzhledem k tomu, že se jedná o tento typ dronu, byl model Avata navržen tak, aby dokázal dosáhnout vysoké rychlosti a obratnosti, ale také aby disponoval kvalitní stabilizační technologií potřebnou k tomu, aby mohl pořizovat maximálně plynulé záběry.

Při natáčení videa se může pouze vznášet na místě, prudce zrychlit, podle potřeby se přiblížit či oddálit a jeho baterie vydrží až 18 minut, než je třeba ji dobít. Dron Avata je vybaven stabilizovanou kamerou, která má 1/1,7palcový snímač CMOS se 48 miliony efektivních pixelů, clonu f/2,8 a ultraširokoúhlý objektiv. Tato kamera je schopna natáčet videa v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu a videa v rozlišení 2,7K při 50, 60, 100 nebo 120 snímcích za sekundu. Uživatelé navíc mohou pořídit poměrně velký objem záznamu, jelikož Avata nabízí 20GB interní úložiště.

Přestože jej lze ovládat pomocí stávajícího dálkového ovladače DJI FPV Remote Controller 2 a brýlí DJI FPV Goggles V2, byl navržen pro použití s novějšími modely. DJI Goggles 2 je nová generace videonáhlavní soupravy této značky s jasnější obrazovkou micro-OLED a nastavitelnými dioptriemi pro osoby, které používají brýle. Dokáže bezdrátově přenášet živé záběry z dronu do telefonu nebo počítače uživatele. A ovladač DJI Motion Controller dokonce pilotům umožňuje provádět složité letové manévry pouze jednou rukou.

DJI Avata je již nyní k dispozici ke koupi. Samotný dron stojí 579 eur (což je v přepočtu zhruba 15 tisíc korun), zatímco sada s brýlemi DJI Goggles 2 a ovladačem DJI Motion Controller stojí 1 429 eur (přes 35 tisíc korun).

Zdroj: engadget.com