Zdroj: DJI

DJI představilo pokračování svého nejmenšího dronu, nabídne 4K, formát RAW i větší dolet od uživatele

Pod značkou DJI jsme si poslední dobou zvykli vídat celou řadu produktů, jako jsou malé kamery nebo stabilizátory pro fotoaparáty. Na drony, které jsou vlajkovou lodí této značky, ale byla letošní sezóna poměrně skoupá. Nyní se fanoušci značky konečně dočkali – představen byl Mavic Mini 2.

Jak název napovídá, jedná se o pokračování nejmenšího modelu z portfolia značky DJI. Tento dron je určen především pro začínající letce – kameramany. Tomu je uzpůsobena jeho velikost, výbava a cena. Tento dron svou velikostí potěší především cestovatele, protože je opravdu malý. Další výhodou je váha 249 gramů. Ta nejen zaručuje to, že se dron na zádech příliš nepronese, ale zároveň je také těsně pod hranící, která například v USA dělí od nutnosti létání se speciální licencí.

Kamera dronu dokáže natáčet video ve formátu 4K pří 30 FPS. Optika kamery nabídne také čtyřnásobné přiblížení (z toho dvojnásobné je přitom bezztrátové, co se obrazové kvality týče). Fotografie pořizuje dron v rozlišení 12 megapixelů a oproti svému předchůdci je dokáže ukládat v bezztrátovém formátu RAW.

Po technické stránce je zajímavým krokem změna komunikačního rozhraní. Místo vylepšené Wi-Fi, s níž operoval původní Mavic Mini, nabízí jeho nástupce proprietární OcuSync 2.0. Maximální vzdálenost, v níž lze dron ovládat (počítaná za ideálních podmínek), se tak prodloužila z původních čtyř na deset kilometrů. Bohužel (leč pochopitelně) chybí ve výbavě pokročilé funkce, jako je automatická detekce překážek a vyhýbání se jim. Cena nového dronu je 449 dolarů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.