Foto: se svolením Steam

Dlouho očekávaná hra Pán prstenů: Glum vyjde v květnu

Po dlouhém inkubačním procesu hry Pán prstenů: Glum konečně společnost Daedalic prozradila, že hra na motivy fantasy světa JRR Tolkiena bude k dispozici 25. května, a to na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. Verze pro Switch by měla vyjít později v průběhu roku. Ačkoliv jsou herní mechanismy známé, hra slibuje svěží pojetí, obzvlášť pokud jste nebyli nadšeni hack-and-slash hrou Putování po Středozemi od Monolithu.

Ve hře Pán prstenů: Glum hrajete za Gluma v dosud nezaznamenaném příběhu o hledání prstenu během prvních kapitol Společenstva prstenu. Je jasné, že Glum není žádný rváč, takže se budete muset plížit a šplhat, abyste přežili. A co je zásadní, klíčovou roli hraje boj uvnitř jeho mysli. Musíte si vybrat, zda se poddáte Glumovým temným pudům, nebo se budete držet střípků laskavosti Smeagola. Přestože se jedná o originální knižní příběh, narazíte zde na známé postavy a budete se pohybovat ve světě silně inspirovaném filmy Petera Jacksona Pán prstenů.

Říci, že dokončení Gluma trvalo nějakou dobu, je slabé slovo. Hra byla původně představena v roce 2019 a i tehdy se očekávalo, že dorazí až v roce 2021. Nakonec se vydání hry neuskutečnilo (také kvůli pandemii) ani po odkladu v září 2022.

Načasování by nyní mohlo hře prospět. V roce 2019 byl televizní seriál Amazonu Pán prstenů ještě v plenkách a poslední velká tolkienovská hra Pán prstenů: Putování po Středozemi byla starší novinkou.

Zdroj: engadget.com